Acum este Vin Mai 17, 2024 2:21 pm




Forum închis Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
 Reguli, reguli, reguli! 
Autor Mesaj
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Ian 26, 2008 5:47 pm
Mesaje: 2204
Locaţie: Bucuresti (cartier Militari)
Mesaj Reguli, reguli, reguli!
Am ajuns la concluzia ca un set de reguli ar ajuta la o mai buna intelegere intre cei care intra pe server si forum.

1. Reguli pe server

1.1. Reguli pentru admini
  • Pentru "cheats", ban permanent (0 minute) cu motiv real; exemplu: amx_ban gigel 0 wallhack.
    Numai dupa ce adminul s-a uitat suficient pe jucator incat sa ii fie destul de clar. Daca nu este destul de clar (dupa destule runde, sa zicem 10 runde - dar greu de crezut, de obicei in 2-3 runde poti trage concluzii), poate folosi amx_ss nume nr_poze, pentru a-i face poze fara ban, dar adminul este dator sa il indrume pe forum sa puna pozele, sau sa ii ofere un id de contact.
    Daca tipul de cod nu poate fi surprins in poza, se recomanda realizarea unui DEMO. in caz ca persoana vine si cere unban, adminul sa aiba demo-ul pregatit.
  • Pentru limbaj neadecvat sau logoree :D : amx_gag
  • Pentru nume nepotrivit: amx_llama sau schimbarea numelui: amx_nick nume_curent nume_nou
  • Lasati hartile sa "curga". La sfarsitul fiecarei harti e un vot in care majoritatea decide harta urmatoare. In cazul repetitiei aceleiasi harti (ex: a fost cu vreo doua ore inainte), puteti folosi amx_votemap pentru un nou vot (ex:amx_votemap harta1 harta2 harta3). Nu mai aveti acces la amx_map, folositi in schimb votul.
  • Pentru camping, slap, iar pentru perseverenta, slay.
  • Nu mai dati kick pentru ping mare. Nu va creste si voua daca unul are peste 100. oricum intr-un timp scurt este dat afara si vede si motivul pentru care a fost dat. daca dati kick pentru ping mare, SCRIETI MOTIVUL (lag)!
  • Pentru alte lucruri, folositi slay/kick (flashbang aruncat aiurea in mod intentionat, de exemplu). Nu mai dati BAN decat pentru COD!
  • Adminul trebuie sa dea explicatii despre actiunile sale atunci cand i se cer, pe server sau pe forum, in fata celorlalti.

1.2. Reguli pentru jucatori simpli / jucatori cu slot
  • Este joc liber, cu rugamintea ca teroristii sa puna bomba in loc sa campeze mai mult de un minut in baza. Rush-ul este permis.
  • Nu folositi un limbaj neadecvat.
  • Respectati adminii si deciziile lor. Sunt acolo cu un scop, sa va supravegheze. Daca e ceva neclar, cereti explicatii. Daca v-a deranjat ceva si nu se poate discuta cu adminul, faceti reclamatie aici pe forum.
  • Nu afirmati despre cineva ca "e codat" daca nu v-ati uitat ca spectatori pe el / daca nu sunteti cu el in echipa. Daca aveti vreo suspiciune, folositi say_team si scrieti un mesaj precedat de caracterul @ (mesajul va fi vizibil pentru admini). Exemplu: say_team @ionel e suspect
  • Nu cereti admin pe server. Avem o sectiune speciala pe forum pentru cereri de admin.

2. Reguli pe forum
  • Postati scurt si la obiect, in sectiunea potrivita. Fara off-topic, fara spam.
  • Folositi un limbaj decent.


_________________
Reguli de respectat.


Sâm Mar 08, 2008 11:06 am
Profil
AdBot

Membru din: cele mai vechi timpuri
Mesaje: fara numar
Link-uri sponsorizate

_________________
Pay Per Click Advertising Bot


a few seconds ago
Avatar utilizator

Membru din: Joi Mar 06, 2008 4:25 pm
Mesaje: 112
Locaţie: Constanta
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
Eu nu prea sunt de acort du regula 1.2 prima parte !! ar trebui sa fie interzis RUSH-ul ! in unele harti CT sunt favorizati dincauza rush-ului ! ar trebui niste reguli mai stricte !
adica CT are voie sa campeze aproape sa faca ce vrea el iar T mai nic ca are doar 1 min la dispozitie :|
mie imi place sa joc tero deaceia ma revolt :P

_________________
Naspa e munca !!Recomand BEREA in locul MUNCI !!
Nu stiu de ce te chinui sa mai citesti in continuare ...!!
Nu Gasesti NIMIC !!


Lun Mar 10, 2008 4:09 am
Profil
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Ian 26, 2008 5:47 pm
Mesaje: 2204
Locaţie: Bucuresti (cartier Militari)
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
terro are 2 min sa puna bomba

_________________
Reguli de respectat.


Lun Mar 10, 2008 12:09 pm
Profil
Avatar utilizator

Membru din: Vin Feb 29, 2008 5:54 pm
Mesaje: 2
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
mie imi plac regulile astea poate ca asa..ne vom respecta unii pe ceilalti!!!!


Lun Mar 10, 2008 1:39 pm
Profil

Membru din: Dum Feb 24, 2008 10:14 pm
Mesaje: 1118
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
Sunt regulile exact care trebuie:)


Lun Mar 10, 2008 9:30 pm
Profil
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Ian 26, 2008 5:47 pm
Mesaje: 2204
Locaţie: Bucuresti (cartier Militari)
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
daca mai aveti reguli bune, propuneti-le aici poate le adaug in postul de mai sus

_________________
Reguli de respectat.


Lun Mar 10, 2008 11:20 pm
Profil

Membru din: Dum Feb 17, 2008 9:28 pm
Mesaje: 2
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
===>>>Reguli Pentru Jucatori<<<===


1)Nu Injurati -> llama/kick/ban 60-120 min

2)Nu Jucati codat -> BANIP permanent

3)Nu va luati in gura cu adminii -> slay/kick/ban 120 min

4)FREE GAME In limita bunului simt ->slay

5)Nu stresati adminii, stiu ei ce sa fac -> llama

6)Nu trimiteti mesaje consecutive -> llama/ kick/ ban 30 min

10)Nu cereti admin pe server,adminele se cer doar si numai pe forum , iar daca cererea dvs va fi abrobata veti fi contactat pe YM! -> kick / ban 60 min

8)Nu injurati pe "x" , "y" ca are cod , spuneti civilizat si calm ->llama/kick/ban 60 min

9)Numele de utilizator de pe server sa-l aveti si pe forum cand va inregistrati

10)Este interzisa reclama de orice fel , exemplu : servere counter-strike 1.6 , 1.7 etc , firme , site-uri cu exceptia forumului s.a.m.d -> BANIP permanent


Daca va plac astea , mai am si pt admini :)


Lun Mar 10, 2008 11:40 pm
Profil

Membru din: Mar Ian 29, 2008 4:18 pm
Mesaje: 8
Locaţie: Constanta
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
Da buddy yo unu sunt de acord cu regulile astea ... ji e2ekel ji cu regulile adminilor sunt de acord ... k prea se skimbau hartile cum voia unu ji altu !! ... in fine cat pt regulile jucatorilor stabilite de e2ekel .. nu sunt de acord cu rush`u ala dupa cum am mai spus ji prin alte topicuri .. in fine ... dak tot facem free-game yo unu zik sa fie free-game pana la capat , nu? sa fie ji pt TERO ji pt CT !!

_________________
ElemenT .. Ji Deja Am Zis ToT !!!


Mar Mar 11, 2008 2:24 am
Profil

Membru din: Dum Feb 24, 2008 10:14 pm
Mesaje: 1118
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
Pt jucatorii care “gresesc” in mod repetat pedepsele de mai jos pot fi modificate in functie de severitatea actiunilor.

* Obiectivele tero :
- Obiectivul principal: Teroristii au obligatia de a pune BOMBA la unul din locurile destinate.
- Daca bomba este jos atunci teroristii au obligatia de a o ridica. In aceasta situatie ESTE INTERZIS CAMPINGUL!
- In cazul in care bomba a fost pusa teroristii au obligatia de a proteja zona in care se afla.
- ESTE INTERZIS TARGET-ul INTENTIONAT.

* Obiectivele CT:
- Rushul CT este permis!
- CT-erii au obligatia de a dezamorsa BOMBA in cazul in care a fost amorsata.
- In caz de inferioritate numerica ultimul CT daca are HP mai mic de 50 are dreptul sa isi pastreze echipamentul.

* In cazul in care un jucator nu isi indeplineste obiectivele primeste slay runda urmatoare si este avertizat.

* Greseli voluntare:
- FLASH in baza: slay (repeta: ban 30)

* Greseli involuntare:
- FLASH la coechipieri: mustrare verbala (repetare: kick)
(Si mai este ceva ekel parerea mea k ar trebui sa bagi si comanda amx_map pt k sa nu mai asteptam sa se termine timpu dupa vot)

SPER SA FIU DE AJUTOR:)


Ultima oară modificat de mynameisionut pe Mie Mar 12, 2008 3:04 am, modificat 1 dată în total.

Mar Mar 11, 2008 4:37 pm
Profil

Membru din: Dum Feb 24, 2008 10:14 pm
Mesaje: 1118
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
Element mie mi se pare ceva normal rushul pt k nu stai 1min sa astepti tero...e ceva normal


Mar Mar 11, 2008 4:42 pm
Profil
Site Moderator
Avatar utilizator

Membru din: Dum Mar 09, 2008 6:35 pm
Mesaje: 1642
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
Este mai bine ca s-a scos amx_map. Cu aceasta s-a scos si tentatia ca fiecare admin care intra pe serv sa schimbe harta cand vor ei fara ca timpul sa se fi scurs.

Rush-ul este permis pentru a obtine o cursivitate mai mare a jocului. Un bonus la joc.

_________________
De tot ce am zis nu m-am dezis
Rămân exact cum am promis
Prietenos ca o grenadă dată în spaţiu închis.


Dum Mar 16, 2008 5:23 pm
Profil
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: Sâm Ian 26, 2008 5:47 pm
Mesaje: 2204
Locaţie: Bucuresti (cartier Militari)
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
am si eu o rugaminte, am modificat si primul post din acest topic:
Catre toti adminii ma adresez:
NU MAI FACETI POZE decat daca, DUPA, sa zicem, 10 RUNDE de stat spectator si uitandu-va pe jucatorul respectiv, INCA NU E CLAR daca triseaza sau nu! (desi e cam imposibil dupa 10 runde sa nu ajungeti la o concluzie clara).
Ori BAN, ori il lasati sa joace!
Nu vreau sa mai aud asa des de POZE! Asta pentru ca am impresia ca, fiindu-va lene sa stati sa va uitati pe cel suspect, ii faceti poze si asteptati sa vi le dea! NU ASA SE FACE, pentru ca deseori stresati jucatorii buni DEGEABA si ei nu se mai intorc pe server!

_________________
Reguli de respectat.


Mar Mar 18, 2008 11:34 pm
Profil

Membru din: Mar Mar 04, 2008 12:09 pm
Mesaje: 72
Locaţie: scoala + femei
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
sunt curios care dintre playeri va citi regulamentu!?!..mai ales zeul nostru cel "respectat" asassino etc... :|


Dum Apr 13, 2008 11:53 pm
Profil
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 09, 2008 12:02 am
Mesaje: 22
Locaţie: Italia
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
da uite ca poate le-am citi kani cu altceva mai inteligent nu te puteai baga in seama? si ptr minte ta de 15 ani stiu regulile astea de mai bine de 8 ani ! vezi de treaba ta te rog frumos si nu mai deschide subiecte fara rost ca nu ei medalie

_________________
Toata viata ai trait pe strazi si ai umblat ca un hoinar, acum esti scriitor si publici "Viata unui Boschetar"


Lun Apr 14, 2008 2:11 pm
Profil
Avatar utilizator

Membru din: Mie Apr 09, 2008 12:02 am
Mesaje: 22
Locaţie: Italia
Mesaj Re: Reguli, reguli, reguli!
e2ekel ... o rugaminte ash avea ... interzicerea duckurilor ca prea multi saritori pe server :) ...

_________________
Toata viata ai trait pe strazi si ai umblat ca un hoinar, acum esti scriitor si publici "Viata unui Boschetar"


Lun Apr 14, 2008 7:09 pm
Profil
AdBot

Membru din: cele mai vechi timpuri
Mesaje: fara numar
Link-uri sponsorizate

_________________
Pay Per Click Advertising Bot


a few seconds ago
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Forum închis Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 76 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Translation/Traducere: phpBB România